Dane adresowe: Łódź, Piotrkowska 76a
fax (42) 213 21 590

Czysta Łódź

Sprzątamy Łódź

Czyste parki i tereny zielone w Łodzi

Firmy świadczące usługi sprzątania

W ostatnim czasie dowiedziałam się o ciekawym projekcie. Jest to inicjatywa która pomaga w otworzeniu pierwszego biznesu. Zastanawiałam się czego brakuje w naszej okolicy. Znajduję się tu bardzo dużo magazynów i biurowców. A jak wiadomo w takich miejscach, na pewno potrzebne są osoby które zadbają o porządek. Każda firma zatrudnia specjalne osoby do sprzątania pomieszczeń. W większości tych miejsc pracownicy, wykonują swoje zadania w wymiarze 3 zmianowym. Na każdej zmianie potrzebna jest co najmniej jedna osoba która dba o porządek, co oznacza że zapotrzebowanie na ilość pracowników wzrasta. A dzięki temu mam szanse na rozwinięcie swojego biznesu. Przygotowałam więc biznes plan i zgłosiłam go do odpowiedniego urzędu. Na szczęście wszystko się udało i mój wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Rozpoczęłam więc poszukiwanie pracowników. Na portalach z ogłoszeniami wystawiłam swoją ofertę z informacjami i obowiązkami. Stanowisko to pracownik serwisu sprzątającego. Osoba na takim stanowisku musi być dokładna i pracowita, niekarana. W zakresie jej obowiązków jest dbanie o czystość i porządek w miejscach wyznaczonych. Wyrzucanie śmieci, dbanie o podłogi, dezynfekcja urządzeń sanitarnych. Ogólna dbałość o czystość i zachowanie porządku.

SSSSSS

Nasza firma zapewnia sprzęt i środki do wykonywania powierzonych obowiązków. Kolejnym etapem którym musiałam się zająć to znalezienie odpowiednie hurtowni która w swojej ofercie posiada maszyny czyszczące oraz chemie do sprzątania. Takich firm na jest rynku dużo, jednak oferty i ceny często bardzo się różnią. Jednak nie tylko ceną ale również jakością. Zależało mi na zdobyciu propozycji z środkami do sprzątania najlepiej z Niemiec. Mówią, że niemiecka chemia niema sobie równych. I szczerze się z tym zgadzam, chodź używałam jej tylko do domowych czynności. Umówiłam się z kilkoma przedstawicielami handlowymi. I na szczęście otrzymałam konkretną ofertę. Do tego Pani która zajęła się mną, udzieliła mi kilku wskazówek co do tego jak firma sprzątająca powinna działać. Kolejnymi jednym z ważniejszych etapów było znalezienie klientów którzy chcieli by skorzystać z naszego serwisu sprzątającego. Stwierdziłam, że nie będę rozsyłać ofert na maila. Najlepiej pokazać się osobiście i porozmawiać z osobą odpowiedzialną za zatrudnienie pracowników. Tak więc zrobiłam, odwiedzałam wszystkie magazyny, biurowce i większe sklepy. Firmą zainteresowanym naszymi usługami sprzątania, zostawiałam wizytówkę i umawiałam się na na telefon.

PPPPPPPP

Wiele z firm miało już podpisane umowy z innym serwisami zajmującymi się porządkami, ale byli również zainteresowani moją ofertą. Myślę że wynikało to z konkurencyjnych cen jakie chciałam na początku zaproponować. W niektórych miejscach często pytano mnie czy świadczymy usługi w których zajmujemy się terenem zewnętrznym i porządkiem wokół budynków. Nie ukrywam, że było to dość inspirujące i dało mi kolejny pomysł na rozszerzenie mojej działalności. Tutaj jednak będziemy potrzebowali innych narzędzi i środków czystości, myślę też że do takiej pracy bardziej odpowiedni będą mężczyźni.